Yield i ROI na zakładach

Na międzynarodowym rynku bukmacherskim funkcjonuje ROI, czyli Return On Investment. Podobnie jak yield oznacza on zwrot z inwestycji. Najprościej tłumacząc, to yield powiększony o 100%. Gdy yield wynosi 10%, ROI będzie wynosił 110 %. W jednym i drugim przypadku skuteczność typera jest więc taka sama, czyli na poziomie 10%.

Yield to proste i łatwe narzędzie służące do kontroli gry w zakładach bukmacherskich. Bez głębszej analizy widać, czy typer jest godny zaufania. To ułatwienie dla graczy, którzy chcą skorzystać z dostępnych typów na dziś oraz jutro, ale również dla samego typera. Systemy zazwyczaj wyliczają go automatycznie.

Na co jeszcze zwracać uwagę czy wyborze typera, zwracając uwagę na yield? Również na stawki, za które gra. Gra agresywna, progresywna nie  świadczy dobrze o typerze. To najczęściej ostatni ratunek na „odbicie się od dna”, a jego wynik to przypadek. Stabilność, strategia zakładająca w miarę równe stawkowanie zaś oznaczają miarodajne wyniki. Nie bez znaczenia pozostaje też miejsce zawierania zakładów bukmacherskich. Profesjonaliści wybierają bukmacherów, którzy nie narzucają odgórnych limitów na grę. Nie zmieniają też miejsca gry, kusząc się na przykład na dostępne promocje, a raczej stawiają na „stałą współpracę”. Wtedy istnieje pewność, że gra to przemyślana i konsekwentnie realizowana  strategia, a nie przypadek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *